ASANSÖR ARIZA VE BAKIMI

ASANSÖR ARIZA VE BAKIMI

İnşaat sektöründe her geçen gün yeni bir bina yapılmakta ve bu binalar oldukça yüksek katlardan oluşmaktadır. Bu binaların içerisinde bulunan asansör sistemlerinin kaliteli olmasının yanı sıra sağlam ve güvenilir olması gerekmektedir. Sürekli ve düzenli olarak bakımı yapılmayan asansörler ile oluşan en ufak kaza bile kişileri ciddi bir tehlike altına sokmakta ve hatta ölümlere neden olabilmektedir.

Asansörler özellikle de yüksek katlı binalarda gün içerisinde son derece fazla kullanılmakta ve gün geçtikte deforme olabilmektedir. Bu nedenle asansörler arızalanması beklenmeden periyodik aralıklar ile kontrollerden geçmeli ve bu sayede kullanan kişilerin güvenlikleri koruma altına alınmalıdır. Asansörlerin bakımlarını denetlemek için bina ya da sitelerde bir görevli olmalıdır. Asansörlerin kullanımı sonucunda oluşan en ufak bir sorun da bile hemen teknik servisi ya da işinde uzman asansör arıza teknik ekiplerinden yardım alınması gerekmektedir. Bu konuda Eskişehir’ de hizmet vermeye devam eden Aydın Es asansör firması müşterilerinin güvenliğini en yüksek seviyede tutmak için kurulmuş ve bu prensip ile çalışmalarına devam etmektedir. Uzman arıza ekibi ve kullandığı ekipmanları müşteriler tarafından tercih edilen Aydın Es asansör ile kullandığınız asansörlerin arızası kısa sürede giderilir ve kullanımına devam etmeniz sağlanır. Asansör kullanımı sırasında kişilerin de son derece dikkatli olması gerekmektedir. Her asansör de bulunan kullanım talimatları eksiksiz olarak yerine getirilmediği takdir de asansörlerinizin arızalanması kaçınılmaz bir durum halini almaktadır. Asansörlerin düzenli bakımı yapılmadığı ya da arızalarının tam anlamı ile giderilmemesi durumunda kullanan kişilerin güvenlikleri tehlike altında olabilmektedir. Bu nedenle arıza için yardım istediğiniz ekibin işinde uzman ve deneyimli olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Her asansör yük kaldırma ve taşıma kapasitesi bakımından birbirinden çok farklıdır. Kullanılan asansörlerin özellikleri her kullanıcı tarafından iyi bir şekilde bilinmelidir. Gereğinden fazla ağırlık yüklenen asansörler kısa sürede arızalanabilmektedir. Asansörlerin sık sık arızalanmasını önlemek için yıl içerisinde belirli periyotlar halinde asansör bakımı yapılması gerekmektedir. Asansör bakımı yapan ekibin işinde uzman olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bakımı iyi yapılmayan asansörler çok daha kolay bir şekilde arızalanabildiği için asansör bakımına çok özen gösterilmesi gerekmektedir. Arızalanma gibi olumsuz bir durumla karşı karşıya kalmamak ve güvenlik önlemlerinizi en iyi şekilde sağlayabilmeniz için Aydın Es asansör firmasını tercih edebilir ve bu sayede gönül rahatlığı ile asansörlerinizi kullanabilirsiniz