ASANSÖR KABİN KAPI YENİLENMESİ VE HALAT DEĞİŞİMİ

ASANSÖR KABİN KAPI YENİLENMESİ VE HALAT DEĞİŞİMİ

Binaların en çok kullanılan bölümü olan asansörlerin sürekli kullanılması sonucunda meydana gelen deformasyonlar sonucu düzenli bakımları yapılması gerekmektedir. Kullanan kişilerin can ve mal güvenliğini korumak adına asansör bakımının ve arızalanan parçaların değiştirilmesi gibi birçok önemli detay uzman teknik servisler tarafından yapılması gerekmektedir.

Asansör sistemlerinde kullanılan kabinler, birçok yerde farklılık göstermek ile birlikte bakım sırasında değiştirilebilmesi ya da yenilenebilmesi mümkündür. Asansör kabinleri farklı büyüklükte ve özellikte olsa da hepsinin düzenli olarak bakımdan geçmesi ve arızalanmaması adına çeşitli işlemleri görmesi gerekmektedir. Asansörlerin kullanım sıklığı arttıkça bakımı yapılması gereken periyotların aralarındaki zamanlarında kısalması gerekmektedir. Asansörlerin kullanım sırasında arızalanmaması için bütün parçalarının arızasız bir şekilde çalışması gerekmektedir. Asansörlerin en çok kullanılan parçası olan kapılar, asansörlerin bakımında en çok dikkat edilmesi gereken parçalardan birisidir. Kapıların kapanmalarında hiçbir sorun olmadan, kapıların otomatik kilitlerinin sağlam bir şekilde çalışması ve bu şekilde kişilerin güvenliklerini en yüksek seviyede tutulması gerekmektedir. Kapıların güvenliklerinin tam olabilmeleri için kapıların ilgili teknik servislerce düzenli olarak bakım yapılması ve onarılması gerekmektedir. Asansör sistemlerinin en önemli parçası ise halatlardır. Halatların sürekli kullanılması sonucu zamanla aşınmalara uğraması ve dolayısı ile deformasyona uğraması oldukça olağandır. Asansör halatlarının belirtilen uyarılardan daha fazla yük taşımaması gerekir. Belirtilenden daha fazla yük taşıyan asansör halatlarının taahhüt edilen yıpranma zamanından çok daha erken zamanda yıpranması sonucunda kişilerin hayatlarını tehlikeye sokabilir. Ani halat kopmaları gibi durumlarda kabinlerin sağlıklı yük taşıyamaması sorunlarını da beraberinde getireceğinden dolayı asansörlere gereğinden fazla yükün koyulmaması gerekir. Asansör halat sistemlerinin belirli periyotlar halinde bakımı en çok özen gösterilmesi gereken konulardandır. Halatların her bakımda dikkatli bir şekilde onarılması gerekir. Bu nedenle asansörlerinizin bakımlarını işinde son derece iyi olan Aydın Es asansör sistemlerine emanet edebilirsiniz. Asansör halatlarının ne kadar önemli olduğunun bilince olan bu asansör firması, müşterilerinin güvenliğini en yüksek seviyede tutmak için oldukça hassas ve dikkatli bir şekilde çalışmaktadır. Oluşmuş olan deformasyonları büyük bir ustalık ile onaran ve bu sayede çok daha güvenli bir asansörleri müşterilerine teslim eder.

Asansör kabin, kapı ve halat değişimi konusunda müşterilerine en iyi hizmeti veren Aydın Es asansör sistemleri sektöründeki en iyi onarım firması olmakta ve hizmet vermeye devam etmektedir.