YÜRÜYEN MERDİVEN MONTAJ VE BAKIMI

YÜRÜYEN MERDİVEN MONTAJ VE BAKIMI

Her gün birçok alışveriş merkezi inşa edilmekte ve kişiler tarafından sürekli olarak ziyaret edilmektedir. Alışveriş merkezlerinin çok katlı olması ve bu üst katlara artık asansör yerine daha modern bir görüntü sağlayan yürüyen merdivenler ile görünümleri daha da güzelleştirilmektedir. Yukarı katlara çıkmanın daha kolay olduğu bu sistemler kişiler için büyük bir rahatlık sağlamaktadır.

Yürüyen merdivenler her geçen gün daha çok kullanılmakta ve kullanım alanını oldukça yaygınlaştırmaktadır. Otellerde, alışveriş merkezlerinde, havaalanlarında ve daha birçok yerde kullanılan bu merdiven sistemlerinin bakımları da bir o kadar önemlidir. Yürüyen merdivenlerin montajı sırasında oldukça dikkatli olunması gerekmektedir. Yürüyen merdivenler aynı anda birden fazla kişiyi taşıdıkları için oluşacak küçük bir problem büyük sorunlara neden olabilmektedir. Yürüyen merdivenlerin basamaklarının düzgün bir şekilde montajının yapılması gerekmektedir. Basamakların yatay olarak düzenli bir şekilde konulması ve bu şekilde montaj edilmesi gerekir. Aksi takdir de birbirileri ile uyumsuz olan basamaklar kullanıcılara sorunlar çıkarabilmektedirler. Basamakların birbirleri ile bağlantı noktalarının sağlam bir şekilde oluşturulması gerekmektedir. Normal asansör sistemlerinden çok daha fazla kişinin yukarı katlara çıkmasını sağlayan yürüyen merdiven sistemlerinin montajında kullanılan malzemeler de oldukça kaliteli ve sağlam olmalıdır. Bu montajların yapılmasında işinde uzman ve deneyimli kişilerin tercih edilmesi gerekmektedir. Bu konuda müşterilerine her zaman en iyi hizmeti veren Aydın Es asansör sistemleri ile piyasadaki en güvenilir yürüyen merdiven sistemleri ustalık ile hazırlanır ve montajı yapılır. Düzgün bir şekilde montajı yapılan yürüyen merdivenlerin aynı zamanda düzenli olarak bakımının da yapılması gerekir. Diğer asansör sistemlerinden daha çok bakım isteyen yürüyen merdiven sistemlerinin basamaklarının bağlantı noktalarının bakımı ayrı ayrı yapılmalı ve oluşmuş olan bir sorunun da onarılması gerekir. Yürüyen merdivenlerin kenarlarında bulunan hareketli koruma sistemlerinin de bakım esnasında dikkatli bir şekilde bakılması gerekmektedir. Basamaklar ile aynı anda hareket eden bu sistemlerin özel teknolojik malzemeler ile test edilmesi ve onarılması gerekir. İnsanların kolay bir şekilde kullanabilmeleri için özel olarak üretilmiş olan yürüyen merdiven sistemleri insan hayatını kolaylaştırsa da düzenli bir şekilde bakımı yapılmadığı takdir de ciddi sorunları da beraberinde getirebilmektedir.

Aydın Es asansör sistemleri kişilerin uzun süreli kullanımı sonrasında oluşabilecek her türlü sorunları ortadan kaldırmak adına uzman teknik ekibi ile birlikte hizmet vermeye devam etmektedir.